RETURNING GUESTS LOG IN:  PASSWORD: 
FREE REGISTRATION LOSE YOUR PASSWORD?
Highlights    View All Artists    Calendar of Events    Promote an Event    Sample Dedications
  World Music Days Artists

Click Here to go Back to Alphabetical List


Merka
Hometown: Tallinn, Estonia
Web site: http://www.merka.ee
View World Music Days Events for this Artist

Biography:
Check out acclaimed Estonian Pop songstress Merka on myspace as well: http://www.myspace.com/merkamusic

Ehhki juba väga-väga väikesest peale on mind meelitanud tähelepanu ja kõiksugu esinemised, ei olnud mul noorena mitte üks teps mõttes ainult laulmine – vaid hoopis muud põnevad ametid. Näiteks olla tsirkuse akrobaat, näitleja või näiteks kassapidaja. Kuni ühe saatusliku hetkeni, mil võtsin osa laulukarusselli eelvoorust ning tutvusin toonaste mudilaskoori „Ellerhein“ dirigentide Anu ja Kadri Taliga, kes kutsusid mind koori laulma. Sealt saigi alguse minu teadlik lauljatee. Olin siis 9 aastane.

Kooris sai lauldud kokku viis aastat. Selle ajaga suutsin jõuda arusaamani, et olen piisavalt suur individualist ning tahan laulda soolot. Otsustavalt võtsin ühendust Kaunite Kunstide Kooli õpetaja Janika Sillamaaga, kelle juurest hakkasin laulutunde võtma. Janika juhendusel sai osa võetud ka „Tähtede laul 1998“ lauluvõistlusest, kus saavutasin 14 -16 vanusegrupis – III koha, olles kõige vanema vanusegrupi noorim osaleja (finaaliks olin saanud 14 täis). Hea tulemus andis indu juurde.

2000. aasta sügisel (16 aastasena), pidasin õigeks osaleda Eesti tunnustatuimal lauljatevõistlusel „Kaks takti ette 2001“. Esmalt oli üllatus suur, et sain televooru. Ja veel suurem üllatus siis kui pääsesin (taaskord võistluse pesamunana) publikulemmikuna finaali.

Vahetult peale „Kaks takti ette“ finaalsaate lõppu, sain pakkumise tulla lauljaks „Regina Baltika“ laeva peale. Samas, käisin siis alles 11 - ndas klassis ning kooliskäimisele ei mõjunud hästi pikad töönädalad. Mõjutatuna ka muudest asjaoludest lõppes see projekt sama aasta lõpus.

2002. aasta augusti kuus võttis minuga ühendust muusikaprodutsent Peter Ross ning tegi ettepaneku moodustada poppmuusikat viljelev bänd. Peale mitmeid castinguid teisteliikmete leidmiseks ning arutelusid toimiva bändi kontseptsiooni üle, moodustati 2003 aasta veebruaris ansambel Nexus, kuhu kuulusid peale minu veel Helen Randmäe ja Janne Saar.

Bändi tegutsemine leidis kiiresti kõlapinda ning alustamisaasta lõpuks omistati bändile loo eest “Nii kuum“ - Aasta hitt 2003 tiitel. Sama hästi läks ka 2004 aastal laulul „Hingetuna“. 2005. aasta esimesel poolel otsustati esinemiskontseptsiooni muuta ning luua live bänd. Nexusega liitusid Borka, Villu & Kaska.

2006 aasta septembri kuus lõpetas Nexus tegevuse. Bändi võib siiski pidada üheks tolleaja Eesti poppmuusika kvaliteetsema kõlaga bändiks. Kolme ja poole aasta jooksul anti välja neli albumit: „Nii Kuum“, „Nexus2“, „Nii head tüdrukud ei tee“ ja „Best of“.

Viimase aasta jooksul olen palju tööd teinud oma häälekvalteedi treenimisega. Selles osas annab mulle head nõu ja spetsiaalseid juhendusi hääleseadja Zoja Hertz.

2007 aasta augustikuus valmis koostöös muusikaprodutsendi ja kitarristi Elmar Liitmaaga minu esimene soolosingel „Tahan öelda sul“, mille sõnad ja viis on mu enda kirjutatud. Igatahes 2008 aastal loodan jõuda esimese albumini ning kirjutada palju häid lugusid! :)

Music, Video, Image and Lyric Samples:


YouTube Videos:
http://www.youtube.com/watch?v=X6LpoXbnego

Merka
Bookmark and Share
 

 

© 2007-2017 DANIEL PEARL FOUNDATION | TERMS OF SERVICE | PRIVACY POLICY